• 09371198576
  • payanyar@gmail.com
بروز رسانی قیمت‌ها: فروردین 1403
ورود  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

پروپوزال بخش مهمی برای شروع پایان نامه می باشد و در واقع وجود راهنمای جامع در طی انجام یک پروژه, تکمیل این بخش ضروری است. هر پژوهشی  نیازمند نوشتن پیش نویسی جهت ارائه و شرح روند یک پژوهش می باشد. بنابراین تهیه ی پروپوزال گام اول برای شروع می باشد.

 تهیه ی پروپوزال و ضرورت مطالعات در آن

قبل از تهیه ی پروپوزال باید ابتدا مطالعه خوب و مفصلی صورت گیرد تا بتوان موضوع جدید و مناسبی را که محوریت اصلی انجام پروژه را در بر می گیرد انتخاب کرد,  بسیاری از دانشجویان دوست دارند در فرصت کوتاه و بدون صرف وقت و زمان لازم پروپوزال خود را به ثمر برسانند ولی آنچه در تهیه و نگارش مهم است صرف زمان و تمرکز داشتن بر روی مطالعه و انتخاب موضوع و همچنین نگارش متن ان می باشد.

 هر قدر این بخش سنجیده تر باشد و محتوای پروپوزال منسجم تر باشد در تدوین بخش های اصلی پروژه خود با مشکل کمتری روبرو خواهید شد زیرا الگو و روش مسیر را به درستی تنظیم کرده اید.

تهیه ی پروپوزال و ضرورت مطالعات در آن

این بخش شامل قسمت های مهمی است که برای انجام آن باید دقت کنید. انتخاب موضوع و هدف پروژه بحث ابتدایی برای شروع است بنابراین انتخاب موضوع جهت تهیه ی پروپوزال گام بسیار مهمی است موضوع باید با علاقه مندی دانشجو و براساس موضوعات به روز و جدید تنظیم گردد موضوعات تکراری و غیر قابل تحقیق جز بحث هایی است که به هیچ وجه مورد تایید اساتید مربوطه در دانشگاه ها قرار نخواهد گرفت.

 بنابراین انتخاب موضوع درست وسنجیده جزء اولویت اول می باشد, برای انتخاب موضوع باید به دنبال استفاده از منابع و مقالات و تحقیقات حال حاضر در رشته خود باشید و اطلاعات کاملی در مورد آن ها کسب کنید برای این کار می توانید از پشتیبانی استاد راهنما و استاد مشاور مربوطه بهره ببرید. برای این که متوجه شوید موضوع شما تکراری نیست می توانید به سایت ایران داک (پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران) مراجعه و در قسمت پیشینه پژوهش، عنوان انتخابی را سرچ کنید در این قسمت چناچه موضوع شما مشابهت داشته باشد و یا جز موضوعات تکراری باشد که قبلا افرادی روی آن تحقیق کرده باشند به شما اعلام می شود. بعد از انتخاب موضوع باید به شکل مفصل توضیح دهید که علت انتخاب شما برای انجام پروژه چه بوده است و با این تحقیق چه مشکلات و موانعی را رفع خواهید کرد که این قسمت یکی از ضروریاتی است که در تهیه ی پروپوزال باید رعایت شود.