• 09371198576
  • payanyar@gmail.com
بروز رسانی قیمت‌ها: خرداد 1400
ورود  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

رشته فیزیک در دوره کارشناسی پنج گرایش اتمی، هسته ای، جامد، نجوم و هواشناسی دارد و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می شود. گرایش اتمی یا مولکولی به حرکت و انتقال اتمها می پردازد و تفاوت آن با فیزیک هسته ای در نوع بررسی است. در فیزیک هسته ای منحصرا فیزیک هسته اتم را مورد مطالعه قرار می دهند اما در فیزیک اتمی کل اتم را به صورت سیستمی بزرگتر بررسی می کنند. رشته فیزیک اتمی در ساخت فیلترها، چشمه های ماکروویو، انواع لامپهای نوری، تولید تفنگهای الکترونی و اپتیکی، مولدهای الکترواستاتیک، عدسیهای مغناطیسی و ... کاربرد دارد.

پایان نامه فیزیک اتمی

فوتونها، یونیزه شدن، برانگیختگی و آرایشهای الکترونی از جمله مباحث کاربردی در این رشته می باشد. برخی از دروس رشته فیزیک اتمی عبارتند از مقدمات فیزیک اتمی، آزمایشگاه فیزیک، مکانیک تحلیلی، آزمایشگاه الکترونیک، معادلات دیفرانسیل، الکترومغناطیس، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتومی، نسبیت، امواج، اپتیک، کاربرد کامپیوتر در فیزیک، لیزر و کاربردهای آن، فیزیک محیط زیست، اسپکتروسکوپی و مکانیک سیالات.
دانش آموخته رشته فیزیک اتمی می تواند به عنوان پژوهشگر، فیزیکدان و استاد دانشگاه رشته فیزیک مولکولی مشغول به کار شود و یا از آنجایی که این رشته به بررسی حرکات اتمها می پردازد، در آزمایشگاههای فیزیک به عنوان متخصص کار کند.

دانشجویان رشته فیزیک اتمی برای انجام پایان نامه خود می توانند با پایان یار تمایس بگیرند و سفارش خود را ثبت کنند. کارشناسان ما راهنماییهایی از قبیل آمادگی جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا تز دکترا، ترتیب نگارش پایان نامه، تحلیل آماری پایان نامه، راهنمای موضوع پایان نامه و موارد بسیاری دیگر در زمینه انجام پایان نامه ارائه دهند.
لیست موضوعات پایان نامه رشته فیزیک اتمی

-    طیف نمای نوری و تصویربرداری فلوئورسنتی برای تشخیص سرطان
-    شیوه های وابسته به مدل برای انتشار تصاویر نورسنجی و تابش سنجی
-    استفاده از منبع لیزر آبی برای فلوئورسنتهای لیزری
-    استفاده از روشهای طیف بینی در زیست پزشکی
-    اندازه گیری اجزای ردیابی در محلولهای آبی با  NIR  و MID
-    تجزیه و تحلیل طیفی مسئله بیولوژیکی انتشار پیوسته تابش سنجی
-    کاربردهای لیزر فزون گرمایی
-    درمان تومور با استفاده از لیزرهای فوتودینامیک
-    کاربردهای تابش سنجی در شیمی و داروسازی
-    تشخیص تومور و زخمهای تصلب شریان با استفاده از تعامل نور لیزری با درمان فوتوشیمیایی

علم ستارگان، علم بسیار جذابی است و با سرعت حیرت آوری در حال گسترش است و باعث اکتشافات زیادی نظیر دوربینهای نجومی و رادیویی شده است. رشته اخترفیزیک یکی از گرایشهای رشته فیزیک است که فاصله، اندازه و جرم و به طور کلی مختصات ستارگان را مورد مطالعه قرار می دهد. گرایشهای این رشته عبارتند از فیزیک خورشید، نجوم رصدی، اخترشناسی، کیهان شناسی. تفاوت کیهان شناسی و اخترشناسی در موضوع مورد مطالعه است.

پایان نامه اختر فیزیک

اخترشناسی فقط به بررسی ستارگان می پردازد اما کیهان شناسی بازه بزرگتری را بررسی می کند یعنی جهان و کل عالم. دانش آموختگان این رشته در رصدخانه ها و مرکز علوم و تحقیقات مشغول به کار می شوند. برخی از دروس این رشته عبارتند از الکترودینامیک، فیزیک محاسباتی، مکانیک کوانتومی پیشرفته، مکانیک کلاسیک، نجوم رصدی، نجوم فیزیکی، اختر فیزیک انرژیهای بالا، دینامیک شاره ها، ساختار و تحول ستارگان و کهکشانها و فیزیک خورشید.
دانشجویان این رشته موظفند به هنگام فارغ التحصیلی پایان نامه ارشد یا رساله دکترا ارائه دهند. رساله چارچوب و قواعدی دارد و هر دانشگاهی آیین نامه پایان نامه خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. انجام پایان نامه یا رساله اخترفیزیک به دلیل نیاز به انجام تحقیقات در شرایط واقعی آزمایشگاهی و تحقیقاتی کاری دشوار برای دانشجویان این رشته شده است و انجام این کار بدون داشتن تجربه عملی امکان پذیر نیست. از همین رو به دانشجویان این رشته پیشنهاد می شود که از متخصصین و مشاوران در این زمینه کمک بگیرند.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه رشته اخترفیزیک

-    مشاهده لایه های زیرین اوزون از طریق طیف سنج فرابنفش
-    تحلیل نرم افزارهای تعیین مرزهای فوتونهای مجازی
-    تقارن مقیاس توابع انتگرالی با استفاده از هیدرواستاتیک
-    تخمین توزیع مناطق یون کره ای و واکنش آنها نسبت به اشعه های خورشید
-    بررسی تغییر انرژی سیاه چاله های ساکن

رشته اخترشناسی یا نجوم برای کسانی مناسب است که به ستاره ها، کهکشانها، صور فلکی و رصد آسمان علاقه شدیدی دارند. علم نجوم با رشته های فیزیک، شیمی و کیهان شناسی ارتباط دارد و دانشجویان این رشته باید در این مباحث قوی باشند تا منجم خوبی بشوند. یکی از شاخه های نجوم که سروکار زیادی با فیزیک دارد، آستروفیزیک است. در این شاخه با استفاده از فرآیندهای فیزیکی، چگونگی حرکت اجسام و پدیده های کیهانی را بررسی می کند. برخی از دروس این رشته عبارتند از فیزیک خورشید، فیزیک نجوم، پالسارها، گرانش، ساختمان و تحول کهکشانها، وسایل نجومی و رصد، الکترودینامیک، مکانیک کوانتومی نسبیتی، ساختمان و تحول ستارگان، دینامیک شاره ها، فیزیک محاسباتی، کیهان شناسی و ... .

پایان نامه نجوم
این رشته دو گرایش اختر شناسی و کیهان شناسی دارد در شاخه کیهان شناسی چگونگی پیدایش و شکل گرفتن جهان را بررسی می کنند. اما در مبحث اخترشناسی وضعیت کنونی ستارگان و رخدادهای در حال اتفاق را بررسی می کنند. اخترشناسان با ابزارهای فضایی و استفاده از کامپیوتر پیدایش و تکامل ستارگان را مشاهده می کنند و آنها را به ثبت می رسانند. به عبارتی شاهد تولد و مرگ ستارگان و سیاه چاله ها هستند. شغل اکثر منجمان در رصدخانه ها است و برخی دیگر در دانشگاهها به تدریس نجوم می پردازند. منجمانی که علاقه به فضانوردی دارند، باید برای راه یافتن به این زمینه تخصص ویژه ای در نجوم داشته باشند، به طور حرفه ای و علمی تاریخچه نجوم کشور خود را مطالعه کنند و به دنبال پژوهشی جدید و منحصر به فرد باشند.

دانشجوی رشته نجوم به هنگام فارغ التحصیلی پایان نامه موظف به ارائه پایان نامه است. برای کمتر کردن پیچ و خمهای پایان نامه متخصصین ما آماده خدمات رسانی به شما هستند. ادیت اکسپرتس در حفظ پایان نامه ها کوشا است و طی تمام فازهای کار شما با شما در ارتباط می باشد و با شما در گامهای انجام پایان نامه سهیم خواهد بود.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه رشته نجوم

-    بررسی پیشرفتهای اخیر در سلولهای حساس خورشیدی
-    مطالعه ای درباره ابزار لینک کننده داده های نجومی
-    مطالعه ای درباره انرژیهای آستروفیزیکی
-    آستروفیزیک و علم فضایی
-    تجزیه و تحلیل پژوهشنامه انجمن منجم های هند
-    بررسی تاریخچه نجوم در دوره رنسانس

رشته هواشناسی در زمینه های وضعیت هوا و تغییر و تحولات جوی کاربرد زیادی دارد و در زمینه های بسیاری مانند کشاورزی، حمل و نقل و زندگی روزمره ما تاثیر بسیاری دارد. به طور کلی هواشناسی وضعیت هوا را به صورت لحظه ای و در دوره کوتاه مدت و با استفاده از ابزار فیزیکی و دینامیکی بررسی می کند. یک کارشناس هواشناس باید در مبحث فیزیک بسار قوی باشد، زیرا پایه اصلی این رشته فیزیک است. این رشته با مباحث ریاضی و آمار، ترمودینامیک، الکترومغناطیسی، فیزیک خورشید، فیزیک پلاسما، انتشار رادیویی، شیمی فیزیک و ... سروکار دارد.

پایان نامه هواشناسی


رشته هواشناسی دروسی مانند نقشه خوانی، مبانی هیدرولوژی، زمین در فضا، مبانی جغرافیای شهری، مبانی محیط زیست، فناوری اطلاعات، مبانی ژئومورفولوژی، مبانی سیستم اطلاعات جغرافیایی، کارتوگرافی، جغرافیای اقتصادی ایران، جغرافیای خاک، نقشه ها و نمودارهای اقلیمی، آب و هوای ایران و ... دارد.
کارشناس هواشناس در مرکز کلیماتولوژی و ایستگاههای هواشناسی به جمع آوری تصاویر از ماهواره ها می پردازد و با استفاده از ابزارهای کامپیوتری وضعیت هوا را پیش بینی می کند.
دانشجوی رشته هواشناسی موظف است برای فارغ التحصیلی خود و اخذ مدرک، پایان نامه ارائه کند. پایان نامه یا رساله پژوهشی است که نتیجه سالها تحصیل دانشجو است. بسیاری از دانشجویان هیچ ایده ای برای موضوع پایان نامه به ذهنشان نمی رسد، قدرت نگارش خوبی ندارند و یا هیچ اطلاعاتی از فرآیند انجام پایان نامه ندارند. بهترین راه حل برای این مسئله، استفاده از کمک و تجربه مشاوران ما است. کارشناسان ما با اطلاع از فناوریها و ژورنالهای علمی دنیا به روزترین ایده و راهنمایی را در اختیار شما قرار می دهند.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه رشته هواشناسی

-    استفاده از تکنیکهای غیرخطی برای مدل سازی هواشناسی
-     STRATAQ یک هواکره انتقال دهنده شیمیایی سه بعدی
-    مشاهده و بررسی شبکه رادار هوایی قوی دو لایه ای برای مزوسفرهای بالایی و ترموسفرهای زیرین
-    بررسی اندازه گیری دمای وارونگی توسط لیدار

مهندسی هسته ای امروزه در سرتاسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است چراکه جهان امروزی نیاز زیادی به تکنولوژی و سیاست هسته ای پیدا کرده است. یک مهندس هسته ای در نیروگاهها و سازمان انرژی اتمی و آزمایشگاههای رادیواکتیو مشغول به کار است، با تکنولوژی روز دنیا آشنا است و در زمینه های  ایجاد انرژی هسته ای، طراحی و بهینه سازی سیستمهای رادیواکتیو، صنایع دفاعی و زیردریایی، تحقیق و توسعه صنعت و ... فعالیت دارد.

پایان نامه مهندسی هسته ای

از جمله وظایف مهندس هسته ای می توان به موارد زیر اشاره کرد: تولید سوختهای هسته ای، نظارت روی متخصصین و کارشناسان نیروگاهها، آمادگی برای خاموش کردن فوریتی نیروگاه، علاقه به کارهای پژوهشی، دقت و تمرکز در کار، تسلط کافی در ریاضیات، فیزیک و کامپیوتر. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد گرایش مهندسی راکتور، پرتوپزشکی، چرخه سوخت و ایزوتوپها دارد. مهندس پرتوپزشکی با استفاده از پرتودرمانی در بهبود سرطان و از بین بردن سلولهای سرطانی می کوشد. اهداف اصلی این رشته استفاده از انرژی رادیواکتیو در علم و فناوری نوین است و مهندسین با استفاده از این تکنولوژی در راستای رفاه بشریت می کوشند. دروس این رشته عبارتند از ایمنی راکتورهای هسته ای، مهندسی نیروگاههای هسته ای، حفاظت در برابر پرتوها، سیستمهای کنترل خطی، مونت کارلو و کدهای هسته ای، الکترومغناطیس، مبانی مهندسی برق، ترمودینامیک مهندسی، مکانیک سیالات، آزمایشگاه انتقال حرارت، آزمایشگاه شیمی آلی، آزمایشگاه الکترونیک، مبانی کامپیوتر، مبادلات دیفرانسیل و ... . دانشجویان رشته مهندسی هسته ای باید پایان نامه یا رساله ارائه دهند که به شکل مطلوبی مورد ارزیابی اساتید قرار بگیرد. برای پیدا کردن پاسخی برای سوالهایتان راجع به نگارش پایان نامه با مشاوران ما مشورت کنید تا بهترین و تخصصی ترین پایان نامه را ارائه دهید. کارشناسان ما با تجربه زیاد خود در زمینه انجام پایان نامه طبق آیین نامه پایان نامه دانشگاه و ساختار اصلی پایان نامه، به شما مشاوره خواهند داد. کافیست با ادیت اکسپرتس تماس گرفته و یا دکمه سفارش پایان نامه را بزنید.
نمونه ای از موضوعات رشته مهندسی هسته ای

    اصلاح مقاومت سیستمهای وابسته به پلاتینیوم
    انتخاب کلاهک هسته ای هوشمند و راهبرد  WSN
    بررسی جریان مخالف سیلندرهای دایره ای  V شکل
    توسعه کد  CAP برای نیروگاههای هسته ای

این رشته به بررسی ویژگیهای فیزیکی و خواص اپتیکی مواد جامد می پردازد و دارای گرایشهای مولکولی، هسته ای، هواشناسی، نجوم، اتمی و حالت جامد است. گرایش حالت جامد اجسام رسانا، نیمه رسانا، نارسانا و ابر رسانا را با جزییات بررسی می کند. فیزیک جامد ماده هایی با چگالی بسیار بالا را نیز بررسی می کند که امروزه در فناوری نانو شاهد استفاده زیادی از این علم بوده ایم. رشته فیزیک در گرایشهای فوتونیک و اپتیک کاربرد بیشتری دارد. فوتونیک به ابزارهای نوری و فیبرهای نوری مخابرات و لیزرها مرتبط است.

پایان نامه فیزیک جامد


دروس رشته فیزیک جامد عبارتند از ترمودینامیک و مکانیک آماری، ریاضی فیزیک، الکترومغناطیس، آزمایشگاه اپتیک، مکانیک تحلیلی، آکوستیک، فیزیک فضا، فلسفه علم، فیزیک محیط زیست، اقلیم شناسی و فیزیک نیمه رسانا. دانش آموختگان این رشته در زمینه های علمی، آزمایشگاههای فیزیک، مخابرات، صدا و سیما، صنعت لیزر، سازمان انرژی اتمی، ساخت وسایلهای اپتیکی، ترانزیستورها، خازنها، تکنولوژی نانو و زمینه های دیگری فعالیت داشته باشند و یا در سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی به عنوان محقق و در آزمایشگاههای کالیبراسیون برای اندازه گیری مشغول به کار شوند. یا می توانند آزمایشگاه فیزیک خود را تاسیس کرده و با موسسات تحقیقاتی قرارداد ببندند.
دانشجویان رشته فیزیک جامد در مقطع کارشناسی به هنگام فارغ التحصیلی باید پایان نامه ارائه دهند. یک پایان نامه خوب نیازمند درک عمیق از مطالب حرفه ای و قدرت نویسندگی بالا می باشد که دغدغه بسیاری از دانشجویان است. پایان نامه ارشد یا رساله دکترا سه بخش کلی دارد، بخش ابتدایی، متن و بخش انتهایی که هر کدام از این بخشها به چند فصل تقسیم می شوند. از آنجایی که تدوین رساله کاری دشوار است ما به شما بهترین راه یعنی کمک گرفتن از مشاوره را پیشنهاد می کنیم. مشاوران و متخصصین ما با تجربه زیاد در این زمینه آماده خدمت به دانشجویان عزیز هستند و با همراهی شما طی مراحل انجام پایان نامه اعتماد شما را جلب خواهند کرد.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه فیزیک جامد

-    خاصیت مغناطیسی آهن کربن دار ایستایی
-    بررسی کاربرد توالی مغناطیسی و تحولاتی در ویژگیهای آهنرباها
-    بررسی شیوه انقلابی لیپومن و گابور
-    مطالعه ای درباره علم فیزیک دانمارک در چهارصد سال گذشته
-    مطالعه ای درباره سخنرانیهای فینمن در باب فیزیک

رشته آمار در مقطع کارشناسی ارشد گرایشهایی مانند آمار حیاتی یا زیستی، آمار بیمه و آمار اقتصادی و اجتماعی و در مقطع دکترا آمار حیاتی و آمار بیمه دارد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان کارشناس آمار مشغول به کار شوند یا با استفاده از مفاهیم، برنامه ها و تحلیلهای آماری به تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده های موسسات صنعتی، اقتصادی، اجتماعی، درمانی و ... بپردازند.

پایان نامه آمار
مباحث آماری شامل چهار مقیاس ترتیبی، بازه ای ، نسبی و اسمی می شوند که از هر کدام با توجه به نوع داده ها و تحلیل استفاده مناسب می کنند. قوه تجزیه و تحلیل در موفقیت در این رشته نقش بسزایی دارد، همچنین علاقه به ریاضیات به دانشجویان رشته آمار کمک می کند تا در صورت مواجه با مشکلات و مسائل آماری، آمادگی کاملی داشته باشند.
خلاصه سرفصل دروس این رشته شامل دیفرانسیل، رگرسیون، فرآیندهای تصادفی، روشهای نمونه گیری، روشهای ناپارامتری، مبانی کامپیوتر، روش تحقیق، آشنایی با نرم افزارهای آماری، مدیریت و کنترل پروژه، مبانی جمعیت شناسی و جامعه شناسی، مبانی اقتصاد، اصول حسابداری، مبانی بیمه و کارآفرینی، آنالیز عددی، ماتریسها و جبرهای خطی می شود.
دانش آموختگان رشته آمار در زمینه های زیادی می توانند کار کنند، مانند بانک، موسسات و مراکز آماری، مراکز بیمه و تحقیقی، آموزش و پرورش، موسسات تامین بودجه، بخش آماری وزارت خانه ها، اقتصاد و امور دارایی، کار با برنامه های شبیه سازی در تجهیزات شهری، نظامی، پزشکی، پرواز، بازیها، تعلیم و تربیت و ... .
برخی از متخصصین آمار در تحقیقات مفیدی شرکت می کنند و مسئولیتهای سنگینی را قبول می کنند، برای مثال در طرحهای تحقیقی شرکت می کنند و برای جمع آوری داده ها مجبور به سفر می شوند.

دانشجویان رشته آمار می توانند برای تدوین پایان نامه ارشد و یا دکترای خود از ادیت اکسپرتس کمک بگیرند. مشاورین ما به شما اطمینان خاطر می دهند که طی انجام پایان نامه شما در حفظ اطلاعاتتان کوشا هستند. در صورت ایجاد هرگونه سوال می توانید طی مراحل پایان نامه با مشاور و کارشناس خود صحبت کنید و یا به صورت آنلاین در ارتباط باشید.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه آمار

-    شبیه سازی و بهینه سازی سیستم تولید لاین کارت جهانی
-    شبیه سازی چرخش تابش اشعه های خورشید با استفاده از روشهای کلاسیک آماری
-    مطالعاتی درمورد بهینه سازی و نحوه شکل گرفتن الگوریتم ژنتیک

رشته ریاضیات کاربردی به نحوه استفاده از ریاضی در رشته ها و مقاطع مختلف می پردازد و بیشتر در تولید، صنعت و بانکها کاربرد دارد. در این شاخه از ریاضیات، زمینه هایی مانند دینامیک سیالات، معادلات ماکسول، ریاضیات گسسته، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع و آمار نیز مورد استفاده قرار می گیرند. دانشجویان این رشته نیز توانایی برنامه ریزی و تحلیل اقتصادیشان بالا می رود. دروس تخصصی رشته ریاضیات کاربردی عبارتند از: آنالیز ریاضی، توابع مختلط، مبانی کامپیوتر و برنامه ریزی، برنامه ریزی پیشرفته، آنالیز عددی، برنامه ریزی پیشرفته، جبر خطی، تحقیق عملیات، مدار منطقی، آزمایشگاه ریاضی، اقتصاد مهندسی، مدیریت مالی، کنترل پروژه، روانشناسی صنعتی، مدیریت مالی، مهندسی فاکتورهای انسانی و غیره.

پایان نامه ریاضیات کاربردی


در گذشته ریاضیات در مباحث مهندسی و علوم طبیعی بسیار اهمیت داشت. پس از جنگ جهانی دوم حیطه های جدیدی از علم ریاضی ایجاد شد مانند نظریه انتخاب اجتماعی و نظریه بازیها. نظریه بازی ابتدا در اوراق بهادار، داد و ستد، مزایده و معاملات کاربرد داشت اما امروزه در سیستمهای چندعاملی، کامپیوتر، روان شناسی، فلسفه، اخلاق، مدل سازی الگوریتمها، جامعه شناسی، سیاست و حتی زیست شناسی- مبحث تنازع بقا و تکامل و ثبات- کاربرد دارد. نظریه انتخاب اجتماعی در دموکراسی و قواعد رای به عنوان تصمیم گیری اجتماعی استفاده می شود. آکچئوری یکی دیگر از مباحث ریاضیات کاربردی است که در زمینه سرمایه گذاری و شرکتهای بیمه با استفاده از آمار و ریاضیات ریسک و منافع معادله را تعیین کرده و به سرمایه گذار بهترین نوع سرمایه گذاری را نشان می دهد. به طور کلی امروزه ریاضیات در علم اقتصاد نقش بسیاری دارد و به اقتصاددانان در تصمیم گیریهای اقتصادی کمک می کند. به عبارتی می توان گفت که یک اقتصاددان ریاضیدان هم است و با به کارگیری ریاضیات تولید ناخالص ملی را تا حدی می تواند افزایش دهد.

مهمترین بخش از مراحل انجام پایان نامه انتخاب موضوع آن است. مشاورین ادیت اکسپرتس راهنمای خوبی برای انتخاب موضوع پایان نامه شما هستند. برای آشنایی کلی با نگارش پایان نامه از سایت ما دیدن کنید و برای دریافت جزییات سفارش پایان نامه با ما تماس بگیرید.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه رشته ریاضیات کاربردی

-    پیش بینی قیمت نفت خام و سود سهام با استفاده از مدل شبیه سازی  Matlab
-    تخمین کمیت اپراتورهای خطی با استفاده از ضریبهای متداول
-    محاسبه ای با کارایی بالا از طریق جایگزینی ارزش روش CCDD
-    مجموعه راه حلهای جریان سه بعدی بنابر روش اختلال هوموتوپی در دیسک چرخشی

ریاضیات محض به طور کلی با اصول نظری و قواعد ریاضیات سروکار دارد. اکثر ریاضیدانان محض در بخش تدریس مشغول به کار شده و برخی دیگر در بخشهای اجتماعی و صنایع مانند بررسی ایمنی داروها، ایجاد روشهای فرمول بندی جدید و حل مشکلات تجاری، برنامه نویسی، صنایع هوافضا، بانکها، تجزیه سیستمهای کدگذاری و رمزیابی یا کریپتوگرافی، ارائه راه حلهای فردی از طریق رایانه ها، شرکت در تحقیقات آماری و ... کار می کنند. از جمله دروسی که دانشجویان این رشته باید در آن قوی باشند جبر است که این مبحث به عنوان یک گرایش در مقطع کارشناسی ارشد نیز تدریس می گردد. جبر شامل شاخه های جبر جابجایی، ناجابجایی، نظریه حلقه ها، جبر ترکیباتی و هندسه جبری می شود.

پایان نامه ریاضیات محض
به طور کلی رشته ریاضیات شامل سه گرایش محض، کاربردی و دبیری هستند و تفاوت ریاضیات محض با گرایشهای دیگر در هدف این رشته ها است. به عنوان مثال ریاضیات کاربردی به استفاده از ریاضیات در زمینه های متفاوت می پردازد و ریاضیات دبیری مختص تدریس و روشهای آموزش ریاضی در مقاطع تحصیلی مختلف است. برخی از دروس رشته ریاضیات محض عبارتند از مهندسه دیفرانسل، توپولوژی یا مکان شناسی، آنالیز جبر خطی، مبانی ریاضیات، آزمایشگاه ریاضی، اصول حسابداری، مدیریت مالی، اقتصاد مالی، مدار منطقی، کنترل پروژه و تحقیق در عملیات می باشد.
گرایشهای رشته ریاضی محض در مقطع کارشناسی ارشد شامل ریاضیات مالی و استفاده از نظریه گراف می شود. رشته ریاضی مقطع دکترا نیز دارد و دانشجویان این مقطع باید پایان نامه ارائه دهند، به این منظور شما دانشجویان عزیز می توانید در صورت ایجاد سوال و ابهام از مشاوران ما به طور رایگان کمک بگیرید. مشاورین ما کاری می کنند تا پایان نامه ای درخور آکادمیها و مجلات علمی دنیا ارائه دهید. کارشناسان ادیت اکسپرتس با همراهی شما طی مراحل انجام پایان نامه به شما اطمینان خاطر خواهند داد. نمونه ای از موضوعات پایان نامه های ریاضیات محض را می توانید مشاهده نمایید:
-    استفاده از برنامه خطی 0-1 برای محاسبه  n نفر از تمام استراتژیهای محدود محض
-    اثبات تجزیه ای برهان بوگارد-میگنوت
-    تجزیه غیر خطی شعاعهای تحت چرخنده های بزرگ و محاسبات سمبلیک
-    نظریه هوموتوپی اندازه گیری نمودارهای دایره ای
-    بررسی چند نمونه از نمودارهای منحنی  R
-    تجزیه و تحلیل تقارن معادله Black-Schole  برای ارزشهای کوچک

رشته شیمی کاربردی یکی از گرایشهای رشته شیمی است که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و تفاوتش با شیمی محض در دروس مهندسی و اصول صنعتی مانند تصفیه فاضلاب است، به طور کلی در شیمی کاربردی به فکر استفاده از شیمی در صنعت هستند و به دلیل کاربردی بودن آن، بازار شغلی بیشتری نسبت به شیمی محض دارد. برخی از دروس شیمی کاربردی عبارتند از شیمی آلی پیشرفته، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، اصول محاسبات شیمی صنعتی، پتروشیمی، اصول تصفیه آب، مباحث نوین در شیمی کاربردی، شیمی کوانتوم و کنترل دستگاهی صنعت در شیمی. گرایشهای این رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا عبارتند از شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی فیزیک. شیمی آلی در رابطه با بررسی شیمیایی موادی است که از منابع آلی بوجود می آیند و شامل مباحثی مانند ترکیبات هیدروکربنی، متان، آلکانها و پیوندهای شیمیایی است.

پایان نامه شیمی کاربردی

شیمی تجزیه به روشهای تجزیه کمی و کیفی مواد می پردازد و شیمیدانها برای این کار از روشهایی مانند ریزنگاری، طیف سنجی، هیبریدی، تیتراسیون و الکتروشیمیایی استفاده می کنند. شیمی معدنی مواد معدنی و عناصر و ترکیبات یونی را مورد مطالعه قرار می دهد و  برخی از مباحث آن شامل پیوندهای کووالانسی، کئوردیناسیونها، حرکت اوربیتالها و الکتروشیمی می شوند. دانش آموختگان این رشته در زمینه هایی مانند صنایع و معادن، علوم و تحقیقات و فناوری، زمینه های پژوهش شیمی، آزمایشگاههای بررسی و کنترل کیفیت و وزارت صنایع مشغول به کار می شوند. دانشجویان رشته شیمی که علاقه به شرکت در سمینارها و محافل مربوط به رشته خود هستند، می توانند در آیوپاک که اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی است، شرکت کنند. آیوپاک به دنبال توسعه علم شیمی در دنیاست که علم شیمی را در زندگی و آینده ما بسیار موثر می داند. دانش آموختگان رشته شیمی کاربردی باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه دهند. به عنوان راهنمایی درباره موضوعات پایان نامه این رشته می توانید نمونه ای موضوعات پایان نامه شیمی کاربردی را در لیست زیر مشاهده نمایید و یا برای آشنایی با تمامی جزییات و مراحل پایان نامه از سایت ما دیدن کنید:
-    طراحی سنسورهای فوق حساس C2H5OH
-    ابر مولکولی و تجسم فشرده توده انبوهی از مولکولها
-    تعیین ملامین تخم بلدرچین و شیر با الکتروفروزیزهای مویرگی
-    میکروفیبرها و یکپارچگی  PZT
-    استفاده از مواد کربنی در داروها و درمان سرطان