طراحی و پیاده سازی سیستم نمایش اطلاعات سرپایین

طراحی و پیاده سازی سیستم نمایش اطلاعات سرپایین
هوشمندسازی سیستم­های حمل و نقل یکی از اولویت­های مهم در اکثر کشورها است. در صنعت خودروسازی، استفاده روزافزون از تکنولوژی‌های متنوع هوشمند‌سازی به سرعت در حال گسترش است، که این امر به منظور افزایش ایمنی و کاهش آمار تصادفات و سوانح جاده­ای صورت می­گیرد. ابزارهای هوشمند زیادی نقش مهمی در کاهش خطاهای انسانی، تصمیم‌گیری بموقع و واکنش سریع در برابر رخدادها و پیشامدهای ناگهانی در حین رانندگی دارند. استفاده از سیستم نمایش اطلاعات سر پایین امکان دسترسی به اطلاعات بیرون را آسانتر می­کند. بنابراین، ما یک نمونه سیستم نمایش اطلاعات سر پایین را جهت نمایش اطلاعاتی مانند سرعت، دمای موتور، اطلاعات ناوبری و ... طراحی و پیاده سازی کرده­ایم.
کد کیو آر:  طراحی و پیاده سازی سیستم نمایش اطلاعات سرپایین

کد QR محصول

طراحی و پیاده سازی سیستم نمایش اطلاعات سرپایینطراحی و پیاده سازی سیستم نمایش اطلاعات سرپایین
قیمت قیمت : 2500 تومان
نوع فایل : docx
حجم فایل: 0 مگابایت

یکی از مسائل مهم و مورد توجه صنایع خودروسازی جهان، افزایش کیفیت رانندگی مطمئن و همچنین راحتی بیشتر برای راننده و سرنشینان می­باشد. در سال های اخیر، با توجه به پیشرفت های سریع در تکنولوژی سخت افزار، فناوری اطلاعات در خودروهای امروزی برای راننده به مهمترین نوآوری تبدیل شده است. به دلیل آمار بالای تصادفات و سوانح رانندگی چندین سال است صحبت استفاده از خودروهای مجهز به وسایل هوشمند و هشدار‌دهنده می‌شود که در این میان استفاده از سیستم حمل و نقل هوشمند[1] امری کاملا ضروری است.

خودروهای هوشمند از  فناوری‌های جدید نظیر سیستم‌های هشدار دهنده تصادف، سیستم‌های افزایش دید در شب و سیستم‌های هدایت مسیر و سیستم­های نمایش اطلاعات در داخل خودروها استفاده کرده­اند (Díaz, 2005).پیشرفت های جدید در فناوری اطلاعات، اصول کلی در مقوله طراحی و تولید اتومبیل و نحوه رانندگی آن را دچار دگرگونی اساسی نموده‌ است، به نحوی که تولیدکنندگان، امروزه به دنبال تولید خودرو‌هایی هستند که در شرایط اضطراری و خاص بتوانند خود کنترل باشند. اگرچه خودروهای هوشمند با بسیاری از سیستم­های کمک راننده با تکنولوژی­های مدرن مجهز شده­اند، ایمنی خودروها هنوز نیاز به پیشرفت بیشتری دارد.ایمنی در وسایل نقلیه­ی زمینی، به یک موضوع خاص برای مطالعه در 4 دهه­ی اخیر بوده است و در حال حاضر یکی از موضوعات اصلی و مهم در مهندسی خودرو شده است. آنالیز سیستم­های نمایش اطلاعات از اهمیت ویژه­ای با توجه به شرایط ایمنی بالقوه­ای که چنین سیستم­هایی برای طراحی واسط-کاربر در حین رانندگی ایجاد کرده، برخوردار شده است (Fischer, E., 1979, Naish, J. M., 1964) .در این تحقیق یک نمونه سیستم نمایش اطلاعات سر پایین طراحی و پیاده سازی شده است که اطلاعات اضافی را در دسترس راننده قرار می­دهد.

[1] Intelligent Transportation Systems