• 09371198576
  • payanyar@gmail.com
بروز رسانی قیمت‌ها: دی1399
ورود  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

رشته مدیریت در پیشرفت مدیریت سازمانها، مشاغل و کل کشور تاثیر زیادی دارد و شامل شاخه های زیادی از جمله مدیریت صنعتی، بیمه، جهانگردی، بازرگانی، دولتی، صنعتی، دولتی، امور بانکی و گمرکی می شود. مدیریت صنعتی واحدهای سازمانی و صنعتی را مدیریت می کند. کسی که در این رشته تحصیل می کند باید آمار و زبان انگلیسی قوی داشته باشد زیرا مدیریت صنعتی درسهایی از جمله کنترل کیفیت آماری و زبان تخصصی دارد. حسابداری صنعتی، بازاریابی و مدیریت بازار، کارسنجی و روش سنجی، مدیریت کارخانه، روانشناسی صنعتی، کنترل پروژه، حفاظت صنعتی و روابط صنعتی از جمله دروس دیگر این شاخه هستند.

پایان نامه مدیریت
مدیریت دولتی بر استخدام و هدایت کارکنان نظارت و کنترل دارد. مدیریت جهانگردی نیز مرتبط به جذب توریست می باشد، دانشجویان این رشته به مطالعه فرهنگ و تمدن و باستان کشور خود می پردازند و با جذب جهانگرد در روابط بین الملل تاثیر خوبی ایجاد می نمایند. گرایش مدیریت بیمه با رهبری سازمانهای بیمه و فعالیتهای بیمه ای سروکار دارد و دانش آموختگان این رشته می توانند در اداره های بیمه خصوصی و دولتی، نمایندگی بیمه، پژوهشکده بیمه مرکزی و ... مشغول به کار شوند. دانش آموخته های رشته مدیریت در زمینه بازرگانی در شرکتهای دولتی و خصوصی، تدارکات، بازاریابی، امور مالی و اداره کارگزینی مشغول به کار می شوند و نقش زیادی در سود و زیان یک شرکت دارند.مدیران با استفاده از تئوریهای مدیریتی، اطلاعات هر مشکلی را بررسی می کنند و راه حلی برای آن می یابند. دوره MBA نیز امروزه در سراسر دنیا طرفدار زیادی پیدا کرده و دانش آموختگان این رشته می توانند مدیر شرکت و مدیر عامل بشوند و بازار شغلی بسیار خوبی برای خود فراهم کنند. دانشجویان رشته مدیریت در دوره کارشناسی و دکترا باید پایان نامه ارائه دهند. گام به گام مراحل انجام پایان نامه باید به طور برنامه ریزی شده باشد. به منظور آشنایی با پایان نامه ها نمونه ای از موضوعات پایان نامه ارشد و دکترا رشته مدیریت را در قسمت زیر می توانید ببینید.
نمونه هایی از موضوعات پایان نامه رشته مدیریت

-    مطالعه مقاله در زیرگروه تجاری: ساختار حرکت و موانع بین مدیریت و بازاریابی
-    تجزیه و تحلیل رقابتی بازاریابی بانکهای رقابتی
-    بررسی تاثیر جهانگردان بر پایتخت
-    ارتباطات بازاریابی صنعتی شاخه ای از جمهوری اسلواکی
-    خصوصیات منحصر به فرد بازاریابی و ارتقا شبکه های اجتماعی

 
انواع پایان نامه مدیریت
    پایان نامه مدیریت آموزشی
    پایان نامه مدیریت بحران
    پایان نامه مدیریت پروژه
    پایان نامه مدیریت ورزشی
    پایان نامه مدیریت دولتی
    پایان نامه مدیریت دانش
    پایان نامه مدیریت زنجیره تامین
    پایان نامه مدیریت رفتار سازمانی
    پایان نامه مدیریت بازاریابی
    پایان نامه مدیریت مالی
    پایان نامه مدیریت کیفیت
    پایان نامه مدیریت استراتژیک
    پایان نامه مدیریت صنعتی
    پایان نامه روابط عمومی آنلاین
    پایان نامه مدیریت فرآیند
    پایان نامه مدیریت عملکرد
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بیمه
    پایان نامه مدیریت ارتباط با مشتری
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش تحول
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش مالی
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی
    پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی
    پایان نامه مدیریت برداشت
    پایان نامه مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی
    پایان نامه مدیریت جهانگردی گرایش برنامه‌ریزی توسعه جهانگردی

رشته حقوق به دو قسمت حقوق خصوصی و عمومی تقسیم می شود و حقوق عمومی به قوه سه گانه کشور و روابط اجتماعی و حقوق خصوصی به ارتباط بین مردم و روابط خصوصی می پردازد. وکالت به دو دسته تقسیم می شود وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی. دانشجویان رشته حقوق باید قوه استدلال عالی, قدرت بیان و جسارت خوبی داشته باشند. از جمله دروسی که دانشجوی حقوق باید در آنها قوی باشد، می توان به روانشناسی، جامعه شناسی و فلسفی اشاره کرد. یک وکیل باید تسلط کامل بر زبان و ادبیات داشته باشد زیرا برای مثال هنگامی که در دادگاه می خواهد از حق موکلش دفاع کند، باید زبان سلیسی داشته باشد. دروس این رشته شامل حقوق مدنی، مبانی اقتصاد، مبانی جامعه شناسی، آئین دادرسی کیفری و مدنی، حقوق طبیعی، پزشکی قانونی، حقوق بین المللی، ادله اثبات دعوی و ... می شود.

پایان نامه حقوق
کسی که دانش آموخته رشته حقوق می شود می تواند سردفتردار، قاضی و یا وکیل شود و برای این کار باید در آزمون آنها شرکت کند. برای مثال حقوقدانی که بخواهد وکیل شود باید در امتحان وکالت که به صورت کتبی و شفاهی است، شرکت کند و اگر رتبه خوبی را کسب کند به هجده ماه کارآموزی و کار در دفتر وکیل را باید پشت سر بگذارد و پس از آن می تواند پروانه کسب کار دریافت کند. یک وکیل خوب حرفهای اغراق آمیز و نشدنی را بر زبان نمی آورد، به موکلش قول موفقیت صددرصد نمی دهد، بایدبرای موکل مشکلات احتمالی را به سادگی شرح دهد، از آموخته های خود برای دادرسی ساده و قوی استفاده کند و دادرسی پیچیده ای نداشته باشد، به قاضی احترام بگذارد. دانشجویان رشته حقوق برای انجام پایان نامه خود می توانند از مشاوران ما راهنماییهای لازم را بگیرند. متخصصین ما برای انجام پایان نامه، پروپوزال، سفارش چاپ مقاله، پایان نامه ارشد، دکترا و ... آماده خدمت هستند.
لیست موضوعات پایان نامه حقوق

-    تجزیه و تحلیل قوانین تخلفات نوجوانان
-    بررسی اصول قانونی در انگلیس و هلند
-    بررسی قانون و سیاست گذاری کالج ویلیام و ماری
-    نقش توسعه اصول قانونی بین المللی و تاثیر آن بر سیاست قابل تجدید
-    توصیه ای برای دادگاه عالی پنسیلوانیا
-    مطالعه ای درباره نیاز به تغییر قوانین اجرایی در رابطه با جلوگیری از خشونت بومی

رشته اقتصاد و به طور کلی علم اقتصاد نقش بسزایی در جامعه دارد و علاوه بر پیشرفت اقتصادی در زمینه های اجتماعی، صنعتی و علمی جامعه و مهمتر از همه، رفاه جامعه بسیار اهمیت دارد. این رشته که آینده یک مملکت را رقم می زند، به تولید، توزیع و خدمات نیز می پردازد. تقسیم بندیهای اقتصاد به صورت اقتصاد خرد و کلان است که قسمت خرد آن شامل عوامل فردی جامعه مانند خریداران، خانوارها، شرکتها و شرکتها و بخش کلان عوامل کلی اقتصاد را مانند بیکاری و تورم شامل می شود.

پایان نامه اقتصاد
رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی شامل گرایشهای صنعتی، نظری و کشاورزی است. اقتصاد صنعتی با بخش صنعت و تکنولوژی سروکار دارد و دانشجویان این رشته مهندسان صنایعی هستند که به بررسی و برنامه ریزی سیستمها می پردازند. گرایش اقتصاد نظری به طور تئوریک و نظری علم اقتصاد را مورد بررسی قرار می دهد. اقتصاد کشاورزی مسائل پیرامون کشاورزی را بررسی می کند و راه حلهای اقتصادی جدیدی برای پیشرفت کشاورزی ارائه می کند.
گرایشهای مقطع کارشناسی ارشد اقتصاد شامل شش گرایش علوم اقتصادی، اقتصاد انرژی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، برنامه ریزی سیستمهای اقتصادی، اقتصاد محیط زیست و اقتصاد و تجارت الکترونیک می شود.
دانش آموختگان این رشته در وزارت دارایی، بانک مرکزی، موسسات تحقیقاتی، وزارت بازرگانی، سازمان برنامه ریزی بودجه، کارشناس و مدیر اقتصادی می توانند مشغول به کار شوند.
یک اقتصاددان اطلاعات بسیار زیادی از نظریه ها و متدلوژی اقتصاد دارد و از توانایی بالایی در تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی برخوردار است. برای اینکه یک اقتصاددان خوبی بشوید باید در مبحث ریاضی، روانشناسی و جامعه شناسی هم قوی باشید به عبارتی باید یک ریاضیدان، سیاستدار، تاریخ دان، و فیلسوف خوبی باشید تا در این زمینه موفق شوید.

انجام پایان نامه به طور کلی برای برخی از دانشجویان نگران کننده بوده است و برای همین ما  پایان یار را معرفی می کنیم. شرکت ما ارائه دهنده خدمات انجام پایان نامه می باشد. متخصصین ما تجربه و آگاهی کامل نسبت به ساختار و نگارش پایان نامه دارند و انجام پایان نامه شما را آسان می نمایند. تحلیل آماری پایان نامه ارشد و دکترا کاری تخصصی است و کارشناسان و متخصصان ما تحصیلات عالی در این زمینه دارند و می توانند تحلیلی حرفه ای برایتان انجام دهند.
لیست موضوعات پایان نامه رشته اقتصاد

-    تجزیه و تحلیل اقتصادی و کاربردی نیروگاههای اف-وی
-    تحلیل مسکن سازی برای خانوارهایی با درآمد پایین
-    بررسی نمونه های مرجع رشد درون زایی اقتصادی
-    مطالعاتی درمورد بحرانهای مالی و اقتصادی سالهای 2009-2007
-    هزینه های فعالیتهای اقتصادی بودجه های محلی

یک کتابدار با اطلاع رسانی، به روز سازی اطلاعات اشخاص، بررسی روشهای تولید دانش و جمع آوری منابع اطلاعاتی از طریق کتاب، اینترنت، مجله، لوح فشرده و ... سروکار دارد و اطلاعات جمع آوری شده را در جهت بالا بردن سواد و پیشرفت جامعه استفاده می کند. به این رشته علوم کتابداری و اطلاع رسانی نیز گفته می شود. این رشته گرایشهای زیادی دارد که در سراسر دنیا در حال گسترش هستند مانند طراحی وب و نشر، کتابداری و ادبیات کودک، حفاظت و نگهداری از مواد، کتابخانه های دیجیتال پیشرفته، متخصص کتابخانه های آموزشی، تحلیل و بازیابی اطلاعات، انفورماتیک پزشکی، مدیریت اطلاعات پزشکی، تعامل انسان و رایانه، مدیریت اسناد و آرشیو، مدیریت اطلاعات جغرافیایی، نشر الکترونیکی، مطالعات موزه، تجارت الکترونیک، مدیریت اطلاعات چند زبانه و ... .

پایان نامه کتابداری
برخی از دروس این رشته تاریخ تمدن، تاریخ ادبیات ایران و جهان، جامعه شناسی، روانشناسی، متون فرانسوی، مرجع شناسی لاتین، ماشین نویسی فارسی می باشند. رشته کتابداری در ایران در مقطع کارشناسی دو گرایش علوم پایه و علوم انسانی دارد. در بخش علوم انسانی مباحث حقوق، جغرافیای شهری، اقتصاد، مدیریت و تاریخ دینها و در بخش علوم پایه فیزیک،  شیمی، آمار و زمین شناسی مورد مطالعه قرار می گیرند. دانش آموختگان این رشته بیشتر در کتابخانه ها جذب کار می شوند. کتابخانه ها نیز افرادی را در این زمینه استخدام می کنند که به گسترش علم و سواد علاقه داشته باشد و بر این باور باشد که کتابخانه مکانی زنده است. جامعه ما نیازمند کتابدارانی است که باعث جذب افراد مراجعه کننده به مطالعه هرچه بیشتر بشوند تا میزان رشد سواد بالاتر برود.

برای انجام پایان نامه رشته خود کافیست با ما تماس گرفته و یا دکمه ثبت سفارش را بزنید تا مشاورین ما آن را بررسی کنند. متخصصین ما با تجربه زیاد در تحقیق و نگارش پایان نامه می توانند برای پایان نامه ارشد و یا دکترا بهترین پیشنهادات موضوع، نحوه جمع آوری داده ها و موارد بیشتر دیگر به شما کمک کنند.
لیست موضوعات پایان نامه رشته کتابداری

-    استانداردهای صلاحیت اطلاعات تحصیلات عالی و تاثیر آن بر نحوه سوادآموزی
-    بررسی مشکل دستیابی به اطلاعات تصویری
-    بررسی عاملهای وابسته به مهارتهای مدیریتی کتابدارهای مقطع دبیرستان
-    بررسی استفاده بهینه از مجلات دسترسی آزاد
-     دیجیتال سازی مجلات : مطالعه ای درمورد استراتژیهای آینده کتابخانه های دنیا
-    علم اکتشاف پایگاه اطلاعات علمی کتابخانه های اروپا
-    بهبود وضعیت کنونی علوم کتابداری و اطلاعات رسانی و تحصیلات در ژاپن
-    تاثیر کپی رایت سازمان جهانی مبادلات بر کارکرد حفاظتی کتابخانه ها

رشته تاریخ به تحولاتی از گذشته های دور تا کنون می پردازد و تغییرات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را بررسی می کند. تاریخ تنها مربوط به گذشته نیست چون آموختن از اشتباهات و تجربیات دیگران در گذشته می تواند تاثیر بسیار زیادی در آینده شخصی و آینده کشورها داشته باشد. دانشجوی این رشته باید توانایی بالایی در زمینه به تصویر کشیدن و نقد گذشته داشته باشد  و به مباحث اقتصاد، سیاسی، فرهنگی، جامعه شناسی و فلسفی نیز علاقه داشته باشد. از آنجایی که دانشجویان این رشته با داده های تاریخی نیز سروکار دارند، به آمار و ریاضی نیز نیاز می شود. از جمله درسهایی که دانشجویان این رشته طی تحصیل در دانشگاههای ایران می آموزند، می توان به تاریخ دوره های مختلف ایران، تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دوران اسلام، تاریخ تشیع، تاریخ تحلیلی زندگی ائمه، مبانی علم و سیاست، کلیات جغرافیا، گاه شماری و تقویم، تاریخ نگاری و ... اشاره کرد. رشته تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد چندین گرایش دارد، مانند تاریخ تشیع، تاریخ اسلام، تاریخ انقلاب اسلامی، تاریخ عمومی جهان، مطالعات خلیج فارس، تاریخ ایران باستان، تاریخ ایران اسلامی و تاریخ و فرهنگ تمدن اسلامی.

پایان نامه تاریخ
فارغ التحصیلان رشته تاریخ می توانند در سازمان موزه ها، مراکز اسناد ملی، گردآوری تحقیقات تاریخی و علمی بزرگ، وزارت علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان این رشته در صورت گرفتن تخصص می توانند تاریخ نگار و یا مورخ شوند. تاریخ نگار به کسی گفته می شود که تجربه زیادی در زمینه تحقیق و تفحص در تاریخ داشته باشد، تاریخ همه اعصار و وقایع تاریخی که در گذشته های بسیار دور رخ داده را با دقت مطالعه کرده باشد.

شرکت ادیت اکسپرتس خدمات حرفه ای در زمینه انجام پایان نامه ارائه می دهد و مشاوران ما از مراحل ابتدایی یعنی انتخاب موضوع تا آخرین مرحله یعنی دفاع پایان نامه با شما خواهند بود. برای آشنایی با نحوه انجام پایان نامه و ساختار آن هم می توانید از سایت ما دیدن کرده و هم از مشاورین ما راهنمایی بگیرید.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه تاریخ

-    تناقض موفقیت: دموکراسی اجتماعی هلندی و تاریخ نگاری آن
-    بررسی شبکه های ارتباطی دفاعی و سیاستهای رومانی در اروپای شرقی و مرکزی
-    شرح تاریخی هانری هفتم و ایتالیا
-    نقد و بررسی تئوفراستوس و جنگ
-    سومین جنگ بالکان: تلاشهای فرانسه برای ایجاد یک اتحاد جدید بالکانی

رشته ادبیات فارسی از گذشته در ایران وجود داشته و اکنون نه تنها در کشور ما بلکه در دانشگاههای جهان مانند هاردوارد و آکسفورد نیز تدریس می گردد. تحصیل در این رشته نیازمند علاقه و استعداد در درس ادبیات و زبان فارسی می باشد پس دانشجوی این رشته باید تمامی مباحث ادبی مانند آرایه ها، تاریخ ادبیات، قافیه ها و نقد ادبی را به خوبی بداند. گرایشهای ادبیات فارسی در مقاطع بالاتر چهار شاخه کلی ادبیات حماسی، غنایی، عرفانی و تعلیمی هستند و نقد ادبی، ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات تطبیقی از جمله گرایشهای جدیدی هستند که برخی دانشگاهها آنها را به لیست شاخه های خود اضافه کرده اند.

پایان نامه ادبیات فارسی
ادبیات حماسی در رابطه با پهلوانی، قهرمانی و احساسات یک مردم نسبت به قهرمان خود است و بخشهای مختلفی مانند دینی، مذهبی، عرفانی، حماسه و اساطیری دارد. ادبیات غنایی در رابطه با عشق و انسان دوستی است و اشعار آن با موسیقی و وزن خاصی همراه است. رباعیات، غزل و قصیده از جمله انواع ادبیات غنایی می باشند. ادبیات تعلیمی گونه ای از ادبیات است که به تعلیم و تربیت می پردازد به طوری که خواننده با خواندن آثار تعلیمی متوجه بار آموزشی و پندهای اخلاقی نهفته در آن می شود. در رابطه با بازار شغلی ادبیات فارسی می توان گفت که بیشترین جایی که فارغ التحصیلان این رشته مشغول به کار می شوند، در مدارس و به عنوان دبیر ادبیات فارسی و زبان فارسی است. دانشجوی ادبیات فارسی نیز می تواند یک ویراستار حرفه ای، روزنامه نگار، گوینده و از همه مهمتر نویسنده بشود.

یک دانشجوی ادبیات مسلما قدرت نگارش خوبی دارد و از بابت نگارش پایان نامه کمتر از دیگر دانشجوها نگرانی دارد اما گامهای اصلی پایان نامه همواره دغدغه مهمی بوده است. با مشاورین ادیت اکسپرتس دیگر نیازی به نگرانی نیست. کارشناسان ما طی مدت انجام پایان نامه با شما همراه خواهند بود.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه رشته ادبیات فارسی

-    تحقیقی درباره آثار سبک اشعار فارسی تا اوایل قرن نوزدهم
-    روشهای داستان سرایی سینمایی در غزلهای امروزی
-    نقدی بر تشبیهات تمثیلی در کتابهای مرتبط با علم معانی بیان و بلاغت
-    مطالعه ای در مورد ژانر حماسه تقلیدی در ادبیات ایران
-    بررسی سمبل از دید ابهام
-    مطالعه ای درمورد سعدی و تاثیر او در ادبیات فارسی
-    مطالعه ای درمورد اسطوره، سمبل و لفافه گویی در آثار قیصر امین پور

رشته روانشناسی علم مطالعه ذهن انسان است و به عبارتی رفتارهای ذهنی موجودات زنده را بررسی می کند. به علم روانشناسی علم فراشاخه ای گفته می شود زیرا علمی است که قابل دیدن نیست، چون ذهن انسان را نمی توان مشاهده کرد. دانشجوی رشته روانشناسی می بایست در مباحث زیست و شیمی قوی باشد زیرا پایه اصلی این رشته علوم زیستی می باشد. مبحث ریاضی، آمار و زبان انگلیسی هم کاربرد زیادی در این رشته دارند. گرایشها و شاخه های رشته روانشناسی عبارتند از: روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، روانشناسی خانواده درمانی، زیست روانشناسی، روانسنجی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی قانونی، روانشناسی صنعتی – سازمانی و روانشناسی کودک و نوجوان.

پایان نامه روانشناسی

فارغ التحصیلان روانشناسی بالینی و عمومی می توانند در بیمارستانها و مراکز بازپروری فعالیت کنند و یا مرکز خصوصی و کلینیک خود را داشته باشند. در گرایش روانشناسی بالینی به بررسی ناهنجاریهای رفتاری و آشفتگیهای بیماران می پردازند. گرایش زیست روانشناسی به عبارتی علم اعصاب است و ارتباط بین اعصاب و رفتارهای ذهنی و هیجانی را پیدا می کند. روانشناسی قانونی رفتارها و هنجارها را در جامعه بررسی می کند. روانشناسی صنعتی با رابطه بین انسان و کار برای مثال مشکلات کارمندان سروکار دارد. روانشناسان صنعتی یا سازمانی می توانند تاثیر زیادی در ارتقای کیفیت و راندمان کاری مشاغل داشته باشند. روانشناسان اجتماعی در رابطه با تعامل انسانها و بررسی روابط فرد با فرد است. زیرشاخه های گوناگون دیگری در رشته روانشناسی وجود دارد که هرکدام به مباحث خاصی می پردازند مثلا روانشناسی رشد، زبان، خواب، ورزش، جنایی، هنر درمانی، سلامت، نظامی، خانواده، موفقیت، خلاقیت و ... .

برای آشنایی با مراحل انجام پایان نامه می توانید به مطالعه سایت ما بپردازید. مشاوران ما در زمینه نگارش و سفارش پایان نامه آماده راهنمایی هستند.
نمونه هایی از موضوعات پایان نامه روانشناسی

-    بررسی مشخصات روان سنجی در میزان آستانه تحمل در جمعیت آماری افراد  لیتوانی زبان
-    رابطه بین متغیرهای وابسته به مبحث اندازه گیری بدن انسان در جمعیت آماری افراد یک باشگاه
-    احترام به نفس قاطع در محدوده شخصیتی و اختلال زوال شخصیتی
-    مطالعه ای درباره مکانیسمهای روانشناسی و تاثیرات آن بر فرهنگ
-    بررسی ارزشهای اجتماعی و استدلالهای قانون سازی
-    بررسی کیفیت روابط و استرس و پیشامدهای زندگی
-    آزمایش و بررسی روش مطالعات در مهد کودکهای آمریکا
-    بررسی جنبه های کودکان بااستعداد

رشته جغرافیا درباره مطالعه طبیعت و پدیده های فیزیکی از گیاهان گرفته تا حیوانات می پردازد. این رشته علاوه بر جغرافیا به مباحث و توانمندیهای دیگری در زمینه هایی مانند جامعه شناسی، مردم شناسی، آموزش، کامپیوتر و ... نیاز دارد. این رشته شامل چهار گرایش جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، جغرافیای سیاسی و کارتوگرافی یا نقشه نگاری است که از بین اینها، جغرافیای انسانی و طبیعی هرکدام گرایشهای دیگری دارند.

پایان نامه جغرافیا
گرایش جغرافیای طبیعی
شاخه های جغرافیای طبیعی عبارتند از ژئومورفولوژی، اقلیم شناسی، جغرافیای خاک، جغرافیای ساحلی، اقیانوس شناسی و بوم شناسی. ژئومورفولوژی به ظاهر زمین می پردازد و به پدیده های سطحی و لایه های بیرونی زمین توجه دارد. بوم شناسی یا اکولوژی با زیست بومها و اکوسیستم سروکار دارد. آب و هواشناسی یا اقلیم شناسی به مطالعه تغییرات آب و هوایی و پیش بینی آب و هوا می پردازد. جغرافیای ساحلی یا کرانه ای شامل مطالعه و بررسی جابجایی رسوبات ساحلی و تاثیر عوامل انسانی بر ساحل می شود. اقیانوس شناسی مرتبط با رشته های شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ژئوفیزیک، گیاه شناسی، جانورشناسی و هواشناسی است که در آن به مطالعه اقیانوسها و امواج و تغییرات سطحی مانند جزر و مد می پردازند.
گرایش جغرافیای سیاسی
جغرافیای سیاسی به بررسی تاثیر سیاست و دیدگاهها در محیطها و کشورهای دیگر می پردازد.
گرایش جغرافیای انسانی
جغرافیای انسانی به بررسی و مطالعه تاثیرات انسان بر جغرافیا و عوامل محیطی می پردازد و شامل گرایشهای جغرافیای جمعیت، تاریخی، فرهنگی، روستایی، کوچ نشینی، پزشکی و جغرافیای نظامی می شود.
گرایش نقشه نگاری یا کارتولوژی
در این گرایش جغرافیدانان به طراحی و ترسیم نقشه های زمین می پردازند. امروزه برای ترسیم نقشه های جغرافیایی از کامپیوتر استفاده می کنند به همین دلیل کسانی که این گرایش را انتخاب می کنند باید به کار با کامپیوتر هم علاقه داشته باشند.
مهمترین بخش از فرآیند انجام پایان نامه، انتخاب موضوع پایان نامه است. برای انتخاب موضوع رساله یا پایان نامه باید دنبال پژوهشی خاص و نوین باشید. برای آشنایی با موضوعات پایان نامه ارشد و دکترای رشته جغرافیا به موضوعات زیر نگاهی بیندازید.
نمونه ای از موضوعات پایان نامه جغرافیا

-    ژئومورفولوژی تکاملی و تغییرات سطحی زمین و تاثیر آن بر عوامل محیطی
-    تعیین ارزش جغرافیایی و بررسی پیشرفتهای محیطی
-    شبیه سازی جنگلها در واحدهای بوم شناسی مینسوتای شمالی

انجام پایان نامه علوم تربیتی

از آنجایی که آموزش، فرهنگ و آینده کشور را رقم می زند به منظور هدایت بشر رشته علوم تربیتی بسیار ضروری است. این رشته در رابطه با آموزش و پرورش است و فارغ التحصیلان آن می توانند معلم دوره های پیش دبستانی و دبستان، کارشناس کانون فرهنگی و فکری، کارشناس وزارت آموزش و پرورش شوند و یا در کانون اصلاح و تربیت، مراکز مشاوره خصوصی، علوم و تحقیقات و فناوری، بهزیستی و فرهنگسراها فعالیت داشته باشند. طول دوره تحصیل در این رشته حداقل چهار سال و حداکثر شش سال است.

پایان نامه علوم تربیتی

این رشته با مباحث زیادی سروکار دارد از جمله فلسفه، روانشناسی، اقتصاد، آمار، مدیریت، و جامعه شناسی. رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی گرایشهایی مانند آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستان و آموزش و پرورش کودکان استثنایی دارد. همانطور که می دانید دانشجوی این رشته باید علاقه و صبرو شکیبایی زیادی در زمینه تدریس داشته باشد و از آنجایی که هرروز با کودکان سروکار دارد باید ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشد. دانشجو در گرایش کار با کودکان استثنایی باید سعی کند تا هرچه بیشتر صبر ودرک روانشناسی خود را بالا ببرد.
گرایشهای رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی متفاوت تر است و شامل آموزش و پرورش تطبیقی، تحقیقات آموزشی، آموزش بزرگسالان، آموزش و پرورش استثنایی، آموزش و پرورش تطبیقی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، تکنولوژی آموزشی، سنجش و اندازه گیری آموزش و تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت می شود. در مقطع دکترا دانشجویان می توانند  در گرایشهایی مانند آموزش از راه دور، مدیریت و اقتصاد آموزش عالی تحصیل کنند.
نحوه نگارش پایان نامه علوم تربیتی

برای تدوین پایان نامه یا رساله دانشجو باید در نگارش قوی باشد. یک پایان نامه خوب نیازمند تحقیق و داشتن اطلاعات به روز است که برخی از دانشجویان به این زمینه علاقه ای ندارند و یا قدرت نویسندگی  در این زمانها وجود یک مشاور می تواند کار شما را بسیار آسان نماید. مشاورین ما آماده راهنمایی در زمینه نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه شما هستند.

نمونه هایی از موضوعات پایان نامه علوم تربیتی
-    بررسی اختیارات آموزشی و حساسیت فرهنگها نسبت به گوناگونی و اجرای حقوق زبانی
-    مطالعه ای درباره افزایش کارایی سیستمهای آموزشی
-    بررسی استانداردهای اجرایی و ابزارهایی برای سیستمهای ارزیابی

یک حسابدار با طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات، پردازش اطلاعات رویدادهای مالی سازمانها و به طور کلی با مباحث اقتصادی سروکار دارد. رشته حسابداری یکی از رشته های پر طرفدار است زیرا امروزه هر کسی که کسب و کاری راه می اندازد قطعا به یک حسابدار یا دفتردار نیاز پیدا خواهد کرد. از این رو فارغ التحصیلان این رشته سریعا وارد بازار کار خواهند شد.
کسی که قصد تحصیل در این رشته را دارد، باید حتما ریاضیات قوی داشته باشد و اطلاعات کافی از کامپیوتر داشته باشد، زیرا امروزه از کامپیوتر در زمینه محاسبات استفاده زیادی می شود. علاوه بر داشتن استعداد ریاضی، دانشجویان حسابداری باید بتوانند با سرعت بالا حقایق را تفسیر کنند، رابطه اجتماعی خوبی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات پیچیده را برای مردم به طور شفاف و ساده ای توضیح دهند. دانشجویان در رشته حسابداری با مفاهیمی مانند بدهکار، بستانکار،شرح معامله، دفتر کل و تجزیه و تحلیل مالی سروکار دارند. حسابدارانی که سابقه تحصیلی حقوقی داشته باشند نیز طرفداران زیادی دارند، چون شرکتهای مالیاتی زیادی وجود دارند که به حسابداران حقوقی نیاز دارند تا  راههای کلاهبرداری را ریشه کن کنند. شرکتهای بزرگی و ادارات مالیاتی که حسابدار استخدام می کنند، از آنها توقع دارند که توانایی تجزیه، بودجه بندی، کنترل و نظارت مالی را داشته باشند.

شرایط پایان نامه حسابداری

به طور کلی پایان نامه گزارشی علمی است که دانشجو باید بر اساس آموخته های خود در دوره تحصیلات عالی ارایه دهد. به دلیل اینکه به واسطه پایان نامه دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد، در انتخاب موضوع و نحوه نگارش آن باید دقت لازم را داشته باشد. در صورت ایجاد هرگونه سوال و مشکل با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

نمونه موضوعات پایان نامه حسابداری

-    بهینه سازی سیستم دینامیک تجارتی در عکس العملهای کارازین هولدین
-    بررسی تحلیلی مفهوم حسابداری و پشتیبانی سیستمهای مالیاتی
-    مطالعه ای درباره تشخیص موانع مهم در حسابداری مدیریتی
-    همگرایی بین المللی سیستمهای استاندارد حسابداری
-    سیستم اطلاعات حسابداری مدیریتی بر اساس ROI و ROE