• 09371198576
  • payanyar@gmail.com
بروز رسانی قیمت‌ها: فروردین 1403
ورود  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه ریاضی در مقطع ارشد
ریاضی دانشی است که درآن از طریق استدلال های منطقی می توان به نتایج دقیقی رسید. نقش ریاضی در زندگی انسان ها نقش پررنگی است. ازحساب و کتاب روزمره گرفته تا محاسبات پیچیده برای ساخت بناها و پل ها و ابزارهای مختلف وام دار و مدیون رشته ریاضی هستند. و در عصر ما هم که ریاضی در تکنولوژی و رایانه نقش حیاتی را ایفا می کند. ریاضی را می توان از نگاه دیگری عنصری کلیدی در نظم جهان دانست.انجام پایان نامه ریاضی ، نوشتن پروپوزال ریاضی و چاپ مقاله از جمله خدماتی است که موسسه شریف یار به مشتریان گرامی ارائه خواهد داد.

بدون شک علوم مستقلی مثل مهندسی، علم اقتصاد، مهندسی پزشکی، رایانه و بسیاری از رشته ها بدون استفاده از ریاضیات کاری ازپیش نمی برند. کسانی که قصد ادامه تحصیل درشاخه های مختلف ریاضی را دارند باید افرادی با حوصله و خستگی ناپذیر باشند. داشتن تجزیه و تحلیلی قوی از دیگر توانایی های لازم برای تحصیل در این رشته است. همچنین کسب نمرات موفق در دوران دبیرستان برای این رشته ضروری است.


گرایش های رشته ی ریاضی
رشته ریاضی به طور کلی به دو شاخه ی ریاضی کاربردی و ریاضی محض تقسیم می شود. منظورازریاضی کاربردی کاربرد آن درعلوم دیگری مثل مهندسی، اقتصاد، کامپیوتر ورشته های دیگر است. و ریاضی محض که به ریاضی نظری هم معروف است به تجزیه و تحلیل مسائل ریاضی می پردازد بدون اینکه در جایی کاربرد مستقیمی داشته باشد و بیشتر جنبه ی ذهنی و حل مسائل را دارد. هرچند گاهی مشخص کردن مرز بین ریاضی محض و ریاضی کاربردی امکان ندارد.
گرایش های ریاضی کاربردی
آنالیز عددی – تحقیق در عملیات – نظریه ی گراف – معادلات دیفرانسیل – رمزنگاری و کد گزاری- ریاضیات مالی – ریاضیات صنعتی – بهینه سازی

گرایش های ریاضی محض
آنالیز ریاضی – جبر – هندسه – توپولوژی – منطق و فلسفه ریاضی – نظریه ی اعداد

درزیر برخی از گرایش ها را بیشتر بررسی می کنیم:

رمزنگاری و کد گزاری
این رشته نو ظهور می باشد و بین رشته های ریاضی و مهندسی مخابرات وکامپیوتر مشترک است. هدف این رشته رمزنگاری اطلاعاتی که بین دو دستگاه نظیر ماهواره ها، تلفن های همراه و رایانه ها رد و بدل می شود می پردازد. رمزنگاری با دو هدف انجام می شود یکی به منظور انتقال صحیح و بدون ازدست رفتن اطلاعات و دیگری انتقال امن اطلاعات بین دستگاهای مختلف. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش های مخابرات و ارتباطات و رایانه مشغول به کار شوند.

تحقیق در عملیات
ازگرایش های مهم ریاضی کاربردی می باشد. از اهداف مهم آن تحقیق و بررسی و تجزیه و تحلیل کارکرد سیستم های صنعتی، آموزشی، نظامی و اطلاعاتی به منظور اصلاح کارکرد و بهینه سازی آنها می باشد. این گرایش مسائل مختلف را با مدل های ریاضی بررسی می کند تا به جایگاه بهینه و برتر دست یابد مثل بررسی سرمایه گذاری ها و سود زیان آنها. از زمینه های کاری این رشته می توان به دادن مشاوره به شرکت های خصوصی یا دولتی در خصوص سرمایه گذاری های گوناگون اشاره کرد

سیستم‌های دینامیکی
سیستم دینامیکی سیستمی است که ثابت نیست و با گذشت زمان تغییراتی در آن رخ می دهد. حل مسائل در این گرایش بعد از تبدیل به یک معادله ی دیفرانسیل انجام می شود. در مسائل دینامیکی، تحلیل، پیش بینی و کنترل مورد نظر است. این گرایش کاربردی در خیلی جاها به درد می خورد به عنوان مثال مشکل عبور و مرور را می توان از طریق سیستم دینامیکی حل کرد. علاوه برآن این گرایش در ریاضی زیستی و علم اعصاب نیز نقش دارد.

نظریه گراف
یک گراف را این گونه می توان بیان کرد که: در مجموعه ای که قرار است به هم متصل شوند، نقاطی هستند که راس نامیده می شوند. این نقاط به وسیله خطوطی به هم متصل می شوند که یال نامیده می شوند. گراف کاربردهای مختلفی دارد از گراف عموما درشبکه ها ی مختلف کامپیوتری و طراحی کردن مدارها ی الکترونیک استفاده می کنند.

توپولوژی (مکان شناسی)
این گرایش هم از گرایش های نوین ریاضی است که به تحقیق پیرامون فضاهای توپولوژیک می پردازد. این رشته از گرایشهای مهم ریاضی است که مفاهیم هندسی و تئوذی مجموعه ها آن را به وجود آورده است.

نظریه اعداد
نظریه ی اعداد از گرایش های ریاضی محض است که درباره خواص اعداد صحیح بحث می کند. بحث نظریه اعداد در کل شامل نظریه مقدماتی اعداد است که بدون استفاده ازروش های شاخه های دیگر ریاضی اعداد را بررسی می کند. همچنین نظریه تحلیلی اعداد است که از حسابان و آنالیز مختلط برای تحقیق و پژوهش درمورداعداد صحیح بهره می گیرد و سرانجام نظریه هندسی اعداد است که بخش هایی از هندسه را به نظریه اعداد می پیوندد.
دروس مهم رشته ریاضی مض و ریاضی کاربردی

جبر، توپولوژي‌، هندسه‌ موضعي‌، هندسه‌ ديفرانسيل‌. آناليز- فرآيندهاي‌ تصادفي‌، آناليز عددي‌، سري‌هاي‌ زماني‌، تحقيق‌ در عمليات‌، زبان‌ برنامه‌نويسي‌ پيشرفته،‌ ساختمان‌ داده‌ها

دروسی دروس مشترک:
آناليز- جبر- مباني‌ رياضيات‌- آمار- معادلات‌ ديفرانسيل‌- جبر خطي‌ – مباني‌ هندسه‌ – توابع‌ مختلط‌ – آناليز عددي‌- مباني‌ كامپيوتر- گراف‌- رياضي‌- نظريه‌ معادلات‌ ديفرانسيل‌- نظريه‌ اعداد
پروژه های ریاضی مقطع کارشناسی ارشد

    برنامه نویسی C ++، C و پاسکال

    ساختمان داده ها

    آنالیز عددی

    تحقیق در عملیات و نرم افزارهای مربوطه

    آمار و مدلسازی و نرم افزارهای مربوطه

    نرم افزارهای ریاضی از قبیل MATLAB, MAPLE, MATHEMATICA

گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی

    آنالیز عددی

    تحقیق در عملیات

    نظریه گراف و ترکیبیات

    معادلات دیفرانسیل

    نظریه رمز و کریپتوگرافی

    ریاضیات مالی

    ریاضیات صنعتی

    بهینه سازی